BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi
HaberK-Drama

Ji Chang Wook Türkiye ve Suriye’de depremden etkilenen çocuklar için 100 milyon won bağışladı

1 dakika okuma süresi

Aktör Ji Chang Wook, ‘Türkiye ve Suriye’de Depremden Etkilenen Çocuklar için Acil Yardım’ seferberliğine 100 milyon won (1.463.763,23 Türk Lirası) bağışta bulundu.

UNICEF Kore’nin 15 Şubat’ta yaptığı açıklamaya göre Ji Chang Wook, Türkiye ve Suriye’deki depremden etkilenen çocuklara yardım amaçlı 100 milyon won bağışta bulundu.

Bağış, depremden etkilenen çocuklar için beslenme, su ve sağlık ihtiyaçları, eğitim ve koruma gibi acil yardım çalışmaları için kullanılacak.

Ji Chang Wook, afetzede ailelere geçim ve sağlık masrafları konusunda yardım etmek, engelli farkındalık mücadelelerine katılmak ve Suriye’deki savaştan etkilenen çocuklara bağışta bulunmak da dahil olmak üzere çeşitli bölgelere ve amaçlara hayranlarıyla birlikte bağış ve gönüllülük yapmasıyla biliniyor.

UNICEF Kore yönetici müdürü, “Hayranlarıyla birlikte mütemadiyen yaptığı hayır işleriyle toplumumuzda yardımlaşma kültürünün yaygınlaşmasına öncülük eden aktör Ji Chang Wook, Türkiye ve Suriye’deki çocuklar için büyük miktarda bağışta bulundu. Ji Chang Wook’a sevgi dolu kalbi ve çocukların acılarının dinmesine olduğu destek için minnettarız. Bağışlanan bu fonlar Türkiye ve Suriye’deki çocukların geleceklerini umutla yeniden inşa etmelerine yardımcı olmak için kullanılacak.” dedi.

Türkiye ve Suriye’yi 6 Şubat’ta şiddetli bir deprem vurdu. Hayatını kaybedenlerin sayısı şu anda 40.000 civarında ve bu doğal afet ülke tarihindeki en çok can kaybına sebebiyet veren felaket oldu. Felaketin yıkıcı etkileri devam ederken, tüm dünyadan yardım eli uzanıyor.

kaynak: ytn


316 gönderi

Yazar bilgisi
Kore magazin içerikleri çeviriyorum.
Makale

İlgili İçerikler
HaberK-Pop

Lee Je Hoon, İskemik Kolit Teşhisi ile Ameliyat Oldu

1 dakika okuma süresi
Lee Je Hoon, 1 Ekim gecesi şiddetli karın ağrısı nedeniyle hastaneye kaldırıldı. İskemik kolit teşhisi konulan oyuncu, 2 Ekim sabahı erken saatlerde…
HaberK-Drama

Twinkling Watermelon: 1995'e Giden Bir Müzik Macerası

2 dakika okuma süresi
tvN’in “Twinkling Watermelon” dizisi tanıtımdan önce yeni fotoğraflarını yayınladı! “Twinkling Watermelon“, müzik yeteneğiyle doğan bir CODA (sağır bir yetişkinin çocuğu) öğrencisinin, şüpheli…
HaberK-Pop

KINGDOM'ın Tartışmalı Albüm Tasarımı Nedeniyle Ajans Özür Diledi

1 dakika okuma süresi
KINGDOM‘un ajansı GF Entertainment, KINGDOM‘un yedinci mini albümünün kapak tasarımıyla ilgili tartışmaların ardından resmi bir özür yayınladı. Başlangıçta 21 Eylül’de ön siparişe…

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.