BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi
HaberK-Pop

HYBE, Türkiye’deki depremzedelere yardım için 500 Milyon Won bağışladı.

1 dakika okuma süresi

13 Şubat’ta uluslararası çocuk hakları için çalışmalar yapan sivil toplum kuruluşu Save The Children bir açıklama yaptı. Açıklamada Global eğlence şirketi HYBE, deprem nedeniyle insani krizle mücadele eden Türkiye ve Suriye’deki halk için 500 Milyon Won (7.384.834,47 Türk Lirası) bağışta bulunduğu belirtildi.

Acil yardım kampanyasına bağışta bulunarak yardım eli uzatan HYBE, “HYBE tüm dünyadan gelen destekle eğlence sektöründe ilgi ve sevgiyle büyüyen bir şirkettir, bu nedenle dünyanın dört bir yanından insanların da bu destek çağrılarına katılacağını umuyoruz, şeklinde konuştu. “Depremden büyük zarar gören Türkiye ve Suriye’ye en derin üzüntülerimizi ve başsağlığı dileklerimizi iletiyor, etkilenen bölgelerin ivedilikle toparlanmaları için dua ediyoruz.” diye ekledi.

HYBE tarafından ulaştırılan bağışlar bölgedeki çocukların geçici barınma ihtiyaçlarının yanı sıra, battaniye, giysi, su, gıda, tıbbi malzeme ve hijyen kitleri gibi soğuktan korunma malzemelerinin hazırlanması ve toplanmasında kullanılacak.

Save The Children CEO’su Tae-Young Jeong “Türkiye’nin güney ve Suriye’nin kuzeybatı kesimlerini vuran büyük depremin üzerinden neredeyse bir hafta geçti ve depremde hayatını kaybedenlerin sayısı 24 bini geçerek artmaya devam ediyor. Türkiye ve Suriye’de 7 milyon çocuğun geleceği tehlike altında. Bu konuda bir şeyler yapmak için uluslararası topluluğumuzun ilgiye ve desteğe ihtiyacı var. Save The Children bir çocuğu daha kurtarmaya çalışacak ve her türlü zorluğun önüne geçmek için çabalayacaktır.” diyerek yardım çağrısında bulundu.

kaynak: starnews


316 gönderi

Yazar bilgisi
Kore magazin içerikleri çeviriyorum.
Makale

İlgili İçerikler
HaberK-Fandom Özel

Dokdo ve Barış

3 dakika okuma süresi
Türkiye ile Kore arasındaki ilişkiler siyasi, kültürel ve ekonomik açıdan oldukça iyi durumdadır.Kültür, coğrafya ve inanç alanlarındaki mesafelere rağmen, Türkiye’nin Kore Savaşı…
HaberK-Pop

Lee Je Hoon, İskemik Kolit Teşhisi ile Ameliyat Oldu

1 dakika okuma süresi
Lee Je Hoon, 1 Ekim gecesi şiddetli karın ağrısı nedeniyle hastaneye kaldırıldı. İskemik kolit teşhisi konulan oyuncu, 2 Ekim sabahı erken saatlerde…
HaberK-Drama

Twinkling Watermelon: 1995'e Giden Bir Müzik Macerası

2 dakika okuma süresi
tvN’in “Twinkling Watermelon” dizisi tanıtımdan önce yeni fotoğraflarını yayınladı! “Twinkling Watermelon“, müzik yeteneğiyle doğan bir CODA (sağır bir yetişkinin çocuğu) öğrencisinin, şüpheli…

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.