BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi
HaberK-Pop

FTISLAND’den Minhwan ikizler doğduktan sonra askere gidiyor, başka bir bebek sahibi olma olasılığı ve daha fazlası

3 dakika okuma süresi

FTISLAND’dan Minhwan “Radio Star “da Yulhee ile olan aile hayatına, daha fazla çocuk sahibi olma olasılığına ve daha fazlasına değindi!

FTISLAND’dan Minhwan, MBC’nin “Radio Star” programının 12 Ekim tarihli yayınına Sam Hammington, Jason, Jang Dong Min ve Jo Choong Hyun ile birlikte konuk oldu.

Minhwan şu anda eşi Yulhee ile birlikte üç çocuğu Jaeyul ve ikizleri Ah Yoon ve Ah Rin’i büyütüyor. Eylül 2017’de çift ilişkilerini doğruladı ve birkaç ay sonra Yulhee LABOUM’dan ayrıldı. Kısa süre sonra evliliklerini duyurdular ve Mayıs 2018’de çift Yulhee’nin hamile olduğunu paylaştı ve ilk çocuklarını karşıladılar. Şubat 2020’de Minhwan ve Yulhee ikiz kızları Ah Yoon ve Ah Rin’i kucaklarına aldı.

Minhwan başka bir bebek sahibi olup olmayacağı sorulduğunda, “Ben zaten ‘fabrikayı kapattım’. İkizlerden sonra hemen ameliyat oldum,” diyerek vazektomi yaptırdığını açıkladı.

Vazektomiye rağmen Minhwan, Yulhee’nin hala daha fazla çocuk istediğini ima ettiğini çünkü yeni doğmuş bir bebeğin kokusu gibi şeyleri özlediğini paylaştı. “Eğer bir tane daha doğarsa, beş kişilik arabaya binemeyiz. Şu anda bile anne ya da baba iki çocuğa bakmak zorunda.” Düşünülmesi gereken daha ne kadar çok şey olduğu göz önüne alındığında, Minhwan daha fazla çocuk sahibi olmamayı sorun etmediğini paylaştı.

Ayrıca kızları olmadan önce Yulhee’nin gerçekten ikiz istediğini de açıkladı. Çift bu nedenle tüp bebek yöntemini de düşünmüş, ancak Yulhee’nin genç yaşı ve zaten bir oğulları olması nedeniyle bunun mümkün olmadığı söylenmiş.

Minhwan ve Yulhee’nin ilk hamilelikleri sırasında ikisi de evli değildi ve yirmili yaşlarının başında ve ortalarındaydılar. Minhwan şu yorumu yaptı: “Şahsen ben çok erken çıkış yaptım. İlkokulda stajyer oldum ve dokuzuncu sınıfta çıkış yaptım. Genç yaşta iş hayatına atıldığım için kimse benim yanımda değilmiş gibi hissettim. ‘Benim insanımı’ yaratmam gerektiğini düşündüm, bu yüzden hızlıca bir aile kurmak istediğimi çok düşündüm.”

Minhwan sözlerini şöyle sürdürdü: “Bunlar benim düşüncelerimdi ama Yulhee’nin bakış açısına göre, o genç ve birçok şeyi teşvik etmesi gereken bir yaşta. O sırada Yulhee [Kore hesaplamalarına göre] 21 yaşındaydı. Ailesine söylemeye gittiğimizde, ‘Bir kez vurulmayı tercih ederim’ diye düşündüm. Eğer gerçekten sert bir darbe alırsam, kendimi rahatlamış hissedebilirim. Onun yerine babası çok sakin bir şekilde, ‘İyi yaşayabileceğini düşünüyor musun? Her şeyi taşıyarak ilerleyebilir misin? Ben de ‘Gayretle yaşayacağım’ dedim. Lütfen bana güvenin’ dedim.”

Yulhee ikizlerine hamileyken Minhwan yakında askere gidecekti. Şöyle açıklıyor: “İkinci çocuğumuzu planlamıştık. İkimizin de bizden iki yaş küçük kardeşleri var, bu yüzden iki yaşın iyi bir yaş farkı olduğunu düşündük.” Ancak, hamilelikleri planlı olsa da Minhwan askere gitmesinin planlı olmadığını paylaştı.

Minhwan şunları söyledi: “Henüz askere gitmem gerekmeyen bir yaştaydım. Erteleyebilirdim ama Hong Ki ve üyelerimiz gideceği için, geç gidersem grup tanıtımlarımız gecikecekti. Takımım önemli olsa da, eşim için ne kadar zor olacağını düşündüm, bu yüzden biraz daha geç gidebileceğimi ve [FTISLAND’ın tanıtımlarını] geciktirebileceğimizi söyledim, ancak eşim gitmemin sorun olmadığını söyledi. Üyelerimi düşünmem gerektiğini ve ilk çocuğumuzu büyüttüğü için onun iyi yapabileceğini söyledi, bu yüzden ben de [üyelerimle] benzer bir zamanda gittim.”

Daha sonra Minhwan çocukları yatırmak için kişisel tavsiyelerini paylaştı. Yatmadan önce çocuklara kitap okumanın normal olduğunu ancak bunun için odanın ışığının açık kalması gerektiğini söyledi. “Işığı kapattığınızda, uyku zamanının geldiğini düşünerek çılgına dönüyorlar. Işığı kapatıyorum ve beyaz gürültü için yağmur seslerini açıyorum. Sonra hikayeler uyduruyorum, oyuncaklar, yiyecekler ve sevdikleri şeyler hakkında konuşuyorum. Konuşurken ışıklar kapalı olduğu için uyumamız gerektiğini söylediğimde uyuyorlar.”

Kaynakİlgili İçerikler
HaberK-Fandom Özel

Dokdo ve Barış

3 dakika okuma süresi
Türkiye ile Kore arasındaki ilişkiler siyasi, kültürel ve ekonomik açıdan oldukça iyi durumdadır.Kültür, coğrafya ve inanç alanlarındaki mesafelere rağmen, Türkiye’nin Kore Savaşı…
HaberK-Pop

Lee Je Hoon, İskemik Kolit Teşhisi ile Ameliyat Oldu

1 dakika okuma süresi
Lee Je Hoon, 1 Ekim gecesi şiddetli karın ağrısı nedeniyle hastaneye kaldırıldı. İskemik kolit teşhisi konulan oyuncu, 2 Ekim sabahı erken saatlerde…
HaberK-Drama

Twinkling Watermelon: 1995'e Giden Bir Müzik Macerası

2 dakika okuma süresi
tvN’in “Twinkling Watermelon” dizisi tanıtımdan önce yeni fotoğraflarını yayınladı! “Twinkling Watermelon“, müzik yeteneğiyle doğan bir CODA (sağır bir yetişkinin çocuğu) öğrencisinin, şüpheli…

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.